Hra Slované

V březnu naši klienti v rámci projektového učení absolvovali hru Slované. Obě skupiny se na týden proměnily v kmeny, které plnily úkoly a učily se o této historické etapě.

V rámci odpoledních aktivit se děti dozvěděly o tom, z čeho se tkalo a jak se vyráběly nádoby, vyzkoušely si střílení z luku a podobně. V rámci vyučování zasáhl tento projekt všechny předměty – nejen dějepis, ale také se počítalo nebo zjišťovaly informace z přírodopisu nebo fyziky.


V sobotu navazovala na týdenní úkoly odpolední a večerní hra. Slovanské kmeny se odpoledne setkaly s kupci z jiných kultur – Keltové, Frankové, Arabi, Byzanc. Kromě toho, že se dozvěděly, jak tyto národnosti v té době žily, musely opět plnit úkoly – například překládat keltské runové písmo, skládat báseň, jako celá skupina spolupracovat, aby vyřešili hlavolam nebo přešli „tekuté písky“ pomocí malých desek.


Večerní část hry byla pod vedením psychologů. Děti při své hrdinské cestě musely vybrat nějakou věc, které se chtějí zbavit nebo na které chtějí pracovat a tu u kouzelnice Kazi obřadně spálily. Poté celá skupina umíchala elixír z předmětů, které za úkoly získala, a vyvolala tak kněžnu Libuši. Od té dostali mapu k pokladu – místo zlata si ale druhý den vykopali bednu plnou dobrot.

AKTUALITY

Otevření střediska

přidáno: 18.01.2021

Od 18.1.2021