Exkurze v Dopravním podniku města Brna

Našim klientům se v únoru naskytnula výjimečná příležitost, navštívit po většinu roku pro veřejnost nepřístupné zázemí Dopravního podniku města Brna.

První zastávkou byl dispečink, tzv. mozek sítě, odkud je řízena celá hustá infrastruktura brněnské veřejné dopravy. Klienti mohli spatřit kamerový systém, monitorující plynulost dopravy, způsob tvorby hlášení a informačních panelů, nebo si mohli vyzkoušet i preventivní alkohol-testery, kterými jsou kontrolování řidiči před nástupem do služby. Samozřejmě všichni klienti prošli s negativním výsledkem. Konečnou zastávkou naší exkurze byla návštěva vozovny a technického zázemí v Brně-Pisárkách. Zde se klienti seznámili s rozsáhlým vozovým parkem a dílnou, i si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být v tramvaji, resp. šalině z pohledu samotného řidiče.

Touto cestou bychom rádi ještě jednou poděkovali Dopravnímu podniku města Brna, za možnost exkurze, za odborný výklad, milé přijetí i drobné dary pro naše klienty a věříme, že tato návštěva do zákulisí DPMB nebyla poslední.

AKTUALITY

Otevření střediska

přidáno: 18.01.2021

Od 18.1.2021